Покровська сільська рада
Нікопольський район, Дніпропетровська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проекту рішення Покровської сільської ради про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради

Дата: 24.05.2021 15:19
Кількість переглядів: 1064

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проекту рішення Покровської сільської ради про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради

 

Інформуємо, що відповідно до статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» засновник повинен провести громадське обговорення проекту свого рішення щодо реорганізації та ліквідації закладів освіти у сільській місцевості. 

1. Ініціатор громадського обговорення - Покровська сільська рада.

2. Організатор громадського обговорення – Робоча група з організації громадських обговорень проекту рішення Покровської сільської ради про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради, склад якої затверджено розпорядженням виконуючої обов’язки Покровського сільського голови № 70 від 20 травня 2021 року (далі Робоча група).

3. Мета: врахування думки жителів села Новософіївка, села Хмельницьке при прийнятті Покровською сільською радою проєкту рішення про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради (проєкт рішення додається).

4. Предмет громадського обговорення – пропозиції мешканців села Новософіївка, села Хмельницьке до проєкту рішення про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради.

5. Форма громадського обговорення - громадські слухання серед жителів села Новософіївка, села Хмельницьке.

6. Місце, дата і час громадського обговорення – с. Новософіївка, вулиця О.Копаниці, 4, в приміщенні Новософіївського клубу о 15 годині 27 травня 2021 року.

Початок реєстрації учасників з 14 год. 00 хв.

* Примітка: для проведення реєстрації учасникам громадських слухань необхідно мати при собі паспорт та засоби індивідуального захисту від коронавірусної інфекції COVID-19.

7. Ініціатор прийняття рішення щодо припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради – Відділ  освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради.

8. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 15 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

9. Поштова адреса та адреса електронної пошти для подання пропозицій (зауважень) с. Покровське, вул. Калнишевського, 19Б, osvitapokrovske@gmail.com

10. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення до проекту рішення Покровської сільської ради про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради в усній формі надаються Робочій групі під час проведення громадських слухань.

11. Економічне обґрунтування та законодавчі підстави прийняття рішення про припинення юридичної особи: Новософіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради, місцезнаходження: 53252, Дніпропетровська обл., Нікопольський р-н, село Новософіївка, вулиця О.Копаниці, будинок 2, код ЄДРПОУ: 34276846 шляхом ліквідації.

 

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (ст.19 Конституції України).

Згідно з частиною 1 статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

         Відповідно до пункту 30 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Відповідно до частини 3 статті 66 Закону України «Про освіту» сільські ради  засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів.

Згідно зі ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Враховуючи вищевказані положення, оптимальне функціонування мережі закладів загальної середньої освіти міста повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги.

При цьому, кількість дітей у Новософіївської ЗОШ (станом на 01.05.2021 р.) – 41 учень, з них 10 підвозяться із інших сіл. Кількість педагогічного персоналу – 9 педагогів, з них 1 – пенсійного та 1- передпенсійного віку.

Кількість випускників за 2020 – 2021 н.р. - 3 учні.

Перспективна мережа 1 класу на 2021 – 2022 н.р – 5 учнів; 2022 – 2023 н.р – 5 учнів; 2023 – 2024 н.р. – 4 учні; 2024 – 2025 н.р. – 2 учні.

Кількість учнів на одного вчителя– 4.5 учня.

Аналіз народжуваності: 2015 р – 4 дитини, 2016 рік – 6 дітей, 2017 рік – 3 дитини,  2018 рік – 1 дитина, 2019 рік – 3 дитини, 2020 рік – 0 дітей, 2021 рік – 2 дитини

Кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів (частина 2 стаття 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Вищезазначеним вимогам не відповідає наповненість чотирьох з дев’яти класів Новософіївської ЗОШ.

Показник наповнюваності Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради є незмінно низьким протягом тривалого часу, що свідчить про низький соціальний попит сільської громади на освітні послуги на вказаній території.  

Пунктом 6 частини 1 статті 7 Бюджетного Кодексу України передбачено, що бюджетна система ґрунтується, в тому числі, на принципі ефективності та результативності - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

На школу за рік витрачається 4 млн. 916 тис. 796 грн., з них витрати загального та спеціального фонду бюджету сільської ради – 2 171 480 грн, витрати за рахунок державної освітньої субвенції – 2 745 316 грн.

Вартість утримання одного учня на рік– 118 453 грн., в тому числі з освітньої субвенції – 66 585 грн., з місцевого бюджету – 51 868 грн. (для порівняння: Покровська ЗОШ – 40979 грн.; Олексіївська ЗОШ - 46916 грн.; Капулівська ЗОШ – 51063 грн.; Приміська ЗОШ – 52601грн.)

Використання коштів державної освітньої субвенції та коштів місцевого бюджету на утримання Новософіївської ЗОШ не відповідає принципам, визначеним Бюджетним Кодексом України. Крім того, надмірні витрати позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг.

Питання не лише у коштах, але й якості освіти, яку отримують учні. У школі бракує професійних вмотивованих учителів, одна людина може викладати одразу понад 4 предмети.

Сучасний світ наукового та технічного прогресу дедалі наполегливіше вимагає кваліфікованих спеціалістів із достатніми знаннями у своїй галузі та творчим потенціалом. Така модель професійного спеціаліста формується, перш за все, у школі, що дає реальні знання, котрі допоможуть їм реалізувати себе в майбутньому навчанні, професії та житті. Чи може випускник малокомплектної школи конкурувати з випускником звичайної загальноосвітньої з нормальною наповнюваністю класів? На жаль, ні. Сьогодні діти, розуміючи цінність якості навчання, вибирають заклади з кращими умовами. Навчання у великих шкільних колективах сприяє здоровій конкуренції між школярами, їх прогресивному, гармонійному розвитку. Перебуваючи у товаристві декількох однокласників, діти мають гірші можливості порівнювати себе з іншими та розвиватися, ніж їхні ровесники, які навчаються у великій школі.  Водночас, у малокомплектних школах немає змагальності, суперництва, немає колективу, де школярі тягнуться до кращого, до сильнішого. Діти вчаться в замкнутому колі. І практика показує, що успішність учнів малокомплектних шкіл залишає бажати кращого, вони рідко здобувають призові місця на предметних олімпіадах та конкурсах.

Отже, прийняття проєкту рішення, винесеного на обговорення є важливим та необхідним управлінським кроком, який має під собою соціальні та економічні підстави. 

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти ( частина 2 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

На виконання даної норми, з метою забезпечення реалізації гарантій права на здобуття кожним якісної загальної середньої освіти на даний час проводиться комплекс заходів, які дозволять уникнути незручностей кожного в реалізації права на здобуття загальної середньої освіти в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності (Шолохівська ЗОШ, Чистопільська філія ОЗЗСО, Лошкарівська ЗОШ, Чкаловська ОЗЗСО), зокрема через організацію процесу підвезення дітей до навчального закладу та до дому).  

Тим більше, на сьогоднішній день 10 дітей із 41 вже підвозяться до Новософіївської ЗОШ шкільним автобусом.

Таким чином, прийняття та виконання цього рішення створить сприятливі умови для реалізації державної політики в сфері освіти, поліпшення освітнього процесу, зменшить матеріальні витрати, пов’язані з ефективним функціонуванням закладів загальної середньої освіти.

 

 
 

 

 

М і с ц е в е   с а м о в р я д у в а н н я

П О К Р О В С Ь К А  С І Л Ь С Ь К А  Р А Д А

НІКОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____ сесія восьмого скликання

РІШЕННЯ (ПРОЕКТ)

___________ 2021 року                       с. Покровське                               №  – /VIIІ

                                                                                                            

Про припинення шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради      

Відповідно до статей 104, 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, пункту 30 статті 26 Закону України “Про місцеве  самоврядування України”, частини 2 статті 25 Закону України “Про освіту”, статті 32, частини 2 статті 61 Закону України «Про повну загальну середню освіту», статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»,  з метою упорядкування мережі закладів загальної середньої освіти Покровської сільської територіальної громади, враховуючи результати громадського обговорення відповідного проєкту рішення сільської ради, сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Припинити юридичну особу: Новософіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради, місцезнаходження: 53252, Дніпропетровська обл., Нікопольський р-н, село Новософіївка, вулиця О.Копаниці, будинок 2, код ЄДРПОУ: 34276846 шляхом ліквідації.

2.Створити ліквідаційну комісію з припинення діяльності шляхом ліквідації Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради у складі згідно з додатком 1 (далі – ліквідаційна комісія).

3. Визначити місцезнаходження ліквідаційної комісії: __________.

4. Затвердити План заходів по припиненню юридичної особи: Новософіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради (додаток 2).

5. Виконуючій обов’язки сільського голови Мостиці В.М. попередити директора Новософіївської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради про наступне вивільнення у зв’язку зі змінами в організацію виробництва і праці - припинення юридичної особи: Новософіївської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради шляхом ліквідації.

6. Установити, що з моменту набрання чинності цим рішенням до ліквідаційної комісії переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи, яка припиняється. Ліквідатор діє від імені та в інтересах юридичної особи, яка припиняється у відносинах з третіми особами, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи, в тому числі право першого підпису та виступати в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

7. Визначити, що вимоги кредиторів до юридичної особи: Новософіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради, що припиняється шляхом ліквідації, приймаються протягом двох місяців з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері державної реєстрації рішення щодо припинення діяльності.

8. Уповноважити голову ліквідаційної комісії, начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради Попка Віталія Юрійовича подати у встановленому порядку документи, визначені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців», до державного реєстратора, для внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців про припинення юридичної особи: Новософіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради (місцезнаходження: __________, код ЄДРПОУ: ______) шляхом ліквідації, згідно з чинним законодавством.                             

9. Ліквідаційній комісії:

- забезпечити здійснення усіх організаційно-правових заходів, пов’язаних з ліквідацією юридичної особи, відповідно до вимог законодавства;

- провести ліквідаційну процедуру згідно з вимогами чинного законодавства протягом шести місяців з дати прийняття рішення про ліквідацію комунального закладу.

10. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію _____________ 

 

 

         В.о. сільського голови                                               В. МОСТИКА

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

Затверджено рішенням Покровської сільської ради №_____ від __________

Склад ліквідаційної комісії з припинення діяльності Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради шляхом ліквідації

Попок Віталій Юрійович, дата народження             

 

начальник Відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради, голова комісії, реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

 

Стовбур Наталя         -             Віталіївна, дата народження               

головний бухгалтер Відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради, заступник голови комісії, , реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

 

 

______________          -

 

Члени комісії:

Лісова Ірина Вадимівна, дата народження             -          

 

головний спеціаліст Відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради, секретар комісії, , реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

заступник Покровського сільського голови, реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

 

 

________________   -

головний спеціаліст Відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради, секретар комісії, , реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

Новікова Галина Олексіївна, дата народження             

староста Новософіївського старостинського округу,  , реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

 

 

_______________

бухгалтер Відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради, реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________

   

  В.о. сільського голови                                               В. МОСТИКА

Додаток 2

до рішення Покровської сільської

ради

8 скликання

                                                                                              від ___________ року №  ____

План заходів

по припиненню юридичної особи: Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради шляхом ліквідації

з/п

Зміст заходу

Відповідальний виконавець

Термін виконання

 1.  

Подача повідомлення про припинення юридичної особи: Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру, публікація оголошення про припинення

Голова ліквідаційної комісії

Протягом 3 робочих днів з дня прийняття рішення

 1.  

Проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей

Голова ліквідаційної комісії

Впродовж двох місяців після дня оприлюднення на офіційному веб- сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про внесення запису до Єдиного державного реєстру

 1.  

 

Задоволення заявлених кредиторами своїх вимог відповідно до ст. 105 Цивільного кодексу України

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Стягнення заборгованості з кредиторів

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Ознайомлення працівників Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради з рішенням   Покровської сільської ради від ______ року № ____ та попередження про наступне вивільнення у зв’язку зі змінами в організацію виробництва і праці - припинення юридичної особи: Новософіївської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради шляхом ліквідації.

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Складання проміжного балансу

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Провести звільнення працівників Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради відповідно до вимог чинного законодавства

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Направлення повідомлень ПФУ, ФСУ з ТВП, ФСС НВВПЗ, ФСС ВБ про проведення перевірок для отримання довідок про відсутність заборгованості та зняття з обліку у зв’язку з припиненням юридичної особи: Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Складання та затвердження остаточного балансу та ліквідаційного акту

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Здача документів до архіву та передача документів не завершених в діловодстві та архівів до Відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Покровської сільської ради

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Забезпечити у встановленому законом порядку закриття рахунків Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради у органах державного казначейства та банках

Голова ліквідаційної комісії

 1.  

Надання пакету документів державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи: Новософіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради шляхом ліквідації

Голова ліквідаційної комісії

 

 

В.о. сільського голови                                               В. МОСТИКА

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь