Обласний центр громадського здоров'я інформує

Дата: 24.09.2021 14:47

Шановні мешканці об`єднаних територіальних громад!

В Дніпропетровській області погіршується епідемічна ситуація  з розповсюдженням COVID-19 – зростає кількість захворілих, багатьом з яких потрібно стаціонарне лікування. Це обумовлено  поширенням штаму коронавірусу «Дельта». Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що мутований штам «Дельта» має високу контагіозність, швидше поширюється. Він є у 1,6 раза більш агресивний, у 2,3 раза частіше призводить до госпіталізації захворілих та у 1,5 раза частіше – до реанімації.

Разом з тим зростає кількість людей, які вакцинувались від СOVID-19 і все частіше можна почути думку: «- Навіщо носити маску, дотримуватись дистанції, ми вже вакциновані, тому захищені!». Хибна думка. Вакцини є ефективними перед усім в тому, що значною мірою знижують ризики тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації та необхідності інтенсивного лікування, але жодна з вакцин не дає стовідсоткової гарантії від інфікування вірусом. В цьому випадку людина може стати небезпечною для оточуючих, особливо для тих, хто не вакцинований.

Тому нагадуємо прості заходи, що можуть допомогти вберегти Вас та Ваших близьких від хвороби:

• носіть маску в місцях масового перебування людей;
  • дотримуйтесь фізичної дистанції, тримайтесь на відстані не менше ніж 1,5 метра від інших осіб;
  • уникайте, або обмежте перебування в місцях масового скупчення, особливо в закритих приміщеннях;
  • виконуйте прості правила особистої гігієни:
  • регулярно мийте руки з милом 20-30 сек або обробляйте їх антисептиком;
  • частіше провітрюйте приміщення, де знаходитесь;
  • при кашлі або чханні прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою.

Бережіть себе та будьте здорові!!!