В Україні стартувала кампанія «Річ у тім 2.0»

Дата: 26.11.2021 15:43

В Україні стартувала кампанія «Річ у тім 2.0», яка проводиться в межах щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» під патронатом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та за ініціативи МВС.

«Річ у тім 2.0» – це кампанія про небайдужість до постраждалих від домашнього насильства, включно з дітьми. Вона спрямована на захист і допомогу жертвам домашнього насильства, які часто не можуть себе захистити або, через стрес, усвідомити, що трапилось та що слід робити у такій ситуації.

Річ у тім, що насильство в стосунках — це не лише про побої та фізичні знущання.

Річ у тім, що ви можете врятувати чиєсь життя, якщо не будете залишатись осторонь.

Річ у тім, що про домашнє насильство не варто мовчати.

Радимо керуватись правилом «якщо тобі здається, то тобі нічого не здається». Якщо ви бодай раз подумали, що у ваших стосунках щось не так, то вам не здалось.

Для того щоб розпізнати токсичні стосунки:

Пройдіть тест на токсичність стосунків на сайті «Розірви Коло» https://rozirvykolo.org/;

Поговоріть із друзями, подругами та сім’єю. Якщо кілька людей скажуть вам, що ваші стосунки справді токсичні, то, скоріш за все, так і є;

Поговоріть із психологом. Спеціаліст допоможе розібратись у проблемі та розпізнати токсичність.

У випадку насильства не терпіть — одразу звертайтесь по допомогу:

Поліція: 102.

Урядова лінія з протидії домашнього насильства 15-47. На ній цілодобово надають психологічні та юридичні консультації. Безкоштовно та анонімно.

Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0800-500-335.

Безоплатна правова допомога: 0 800 213 103.

Пам’ятайте, що насильство — це не сімейна справа, а злочин. Родина має бути безпечним місцем, а не місцем страху.

Начальник Служби у справах дітей

Покровської сільської ради