Україна вперше святкує День єднання

Дата: 16.02.2022 12:09

У середу, 16 лютого, Україна відзначає День єднання — нове свято, яке президент України Володимир Зеленський два дні тому встановив своїм указом на тлі загрози нової військової операції з боку Росії.

«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання», — заявив Зеленський у відеозверненні до народу України увечері 14 лютого.

За даними американських ЗМІ, саме 16 лютого — це той день, який президент США Джо Байден раніше назвав союзникам США як найімовірнішу дати початку можливої російської військової операції в Україні. 15 лютого Байден у спеціальному зверненні попередив, що загроза такої операції зберігатиметься і в подальші дні та тижні.

Сьогодні в усіх населених пунктах піднято державні прапори України, о 10:00 вся країна виконала державний гімн України, очікується проведення численних публічних заходів задля єднання українців — і в Україні, і за її межами. Покровська сільська рада також приєдналася до цього дійства.