Що покласти в аптечку при надзвичайній ситуації? Список від МОЗ

Дата: 24.02.2022 11:09

Збройна агресія Росії та реальна загроза надзвичайних ситуацій змушують нас бути готовими до всього.

Тому в Міністерстві охорони здоров’я визначили список необхідних речей у сімейній аптечці.

Ці поради стануть у пригоді не тільки під час надзвичайних ситуацій внаслідок війни, але й у разі техногенної чи природної катастрофи.

Що потрібно покласти в аптечку на чотирьох людей:

• 4 пари нестерильних рукавичок;
  • атравматичні ножиці, якими можна буде розрізати одяг чи взуття;
  • не менше 5 бинтів різних розмірів: марлевий стерильний та нестерильний;

• 2 еластичні бинти різних розмірів;
  • 2 протиопікових гідрогелевих пов'язок або бинтів, розміром не менше 10х10 см;
  • термоковдру на поліетиленовій основі;
  • не ртутний термометр у захисному футлярі;
  • індивідуальний перев’язувальний стерильний пакет для першої допомоги із вологостійкою оболонкою (типу "Ізраїльський бандаж") – не менше двох;
  • плівка (клапан), призначена для штучної вентиляції легень;
  • гіпотермічний пакет;
  • пов’язка (щиток) на око;

• не менше 25 бактерицидних пластирів різних розмірів;
  • лейкопластир довжиною 3-5 м, шириною 3-5 см на нетканій основі;
  • щонайменше 10 стерильних марлевих серветок;
  • 2 медичні перев’язувальні косинки для іммобілізації кінцівок:
  • гормональна мазь;
  • 2 антисептики: один на водній, один на спиртовій основі;
  • знеболювальний та жарознижучий засіб;
  • ентеросорбент (наприклад, активоване вугілля);
  • упаковку таблеток для знезараження води;
  • скотч армований;
  • водостійкий маркер для нанесення інформації.

Коли ви зберете аптечку, варто також дотримуватись кількох порад щодо її використання:

• рукавички мають бути нітриловими або вініловими, свого розміру та не припудрені;
  • гормональна мазь необхідна у разі укусів комах або отруйних рослин, які викликають свербіж;
  • при обробці ран краще використовувати антисептики з вмістом хлоргексидину біглюконату, водного розчину повідон-йоду, октенідину дигідрохлориду. У МОЗ не радять використовувати йод чи зеленку, а також перекис водню.
  • для дезінфекції рук варто використовувати спиртові антисептики;
  • у разі температури або при сильному болі використовуйте ібупрофен/парацетамол відповідно до інструкції;
  • для дітей передбачте знеболювальний та жарознижучий засіб у вигляді суспензії;
  • ентеросорбенти варто використовувати при отруєнні або діареї;
  • таблетки для знезараження води стануть у пригоді, якщо доведеться використовувати воду із сумнівного джерела;
  • варто також зробити запас ліків, які ви приймаєте на постійній основі за рекомендацією лікаря;
  • людям із цукровим діабетом, або артеріальною гіпертензією варто також взяти тонометр та глюкометр із запасом тест-смужок та елементів живлення.

Якщо у вас є навички надання медичної допомоги, у МОЗ радять також взяти з собою такі речі:

• бинт кровоспинний тампонувальний з гемостатичним засобом для зупинки кровотечі;
  • оклюзійну торакальну пов’язку (наліпку) на гелевій основі;
  • засіб для зупинки кровотечі механічний типу "CAT";
  • іммобілізаційну гнучку Шину завширшки 10-11 см, завдовжки від 90 см;
  • назофарингеальний повітровід з лубрикантом;
  • голку декомпресійну.

Раніше "УП.Життя" разом з військовими та медичними експертами склала список необхідних речей, які знадобляться у тривожній валізі під час екстреної ситуації.

Також в Україні нещодавно запустили Telegram-бот "Готовий до всього", який допоможе зорієнтуватись під час надзвичайних ситуацій, пов’язаних із війною.

У ньому можна дізнатись необхідну інформацію про воєнний стан, що потрібно взяти із собою у разі евакуації, як записатись до лав ЗСУ або ж допомогти армії, де шукати інформацію або ж подбати про хатніх тварин.

Нагадаємо, Державна служба з надзвичайних ситуацій надала рекомендації щодо екстреної підготовки до надзвичайних ситуацій.