Спалювання сухої рослинності в Україні прирівняли до диверсії!
Доки на фронті наші воїни воюють за нашу землю, є ті, хто її просто знищує! Навіть людське горе та війна не спиняють паліїв сухої трави!
В березні 2022 року відбулися зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
В умовах воєнного стану підпал сухої рослинності може перешкоджати роботі рятувальників і виконанню задач ЗСУ.
Такі підпали відволікають від бойових завдань рятувальників, які виїжджають на виклики, навіть у відносно мирних областях, адже змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.
Щоб уникнути пожеж в екосистемах рятувальники Нікопольського району закликають громадян суворо дотримуватися наступних правил:
- не кидайте сірників і недопалків, що горять;
- намагайтесь не палити на природі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
- не розводьте багаття біля дерев;
- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність;
- пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.
Шановні громадяни! Будьте обережні, бережіть себе, рідних та майно від вогню. Якщо ви стали свідком пожежі НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМЕРОМ 101!
Фахівець відділу забезпечення заходів
з попередження НС