Спалювання сухої рослинності в Україні прирівняли до диверсії!

Дата: 17.05.2022 08:39

Доки на фронті наші воїни воюють за нашу землю, є ті, хто її просто знищує! Навіть людське горе та війна не спиняють паліїв сухої трави!

В березні 2022 року відбулися зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

В умовах воєнного стану підпал сухої рослинності може перешкоджати роботі рятувальників і виконанню задач ЗСУ.

Такі підпали відволікають від бойових завдань рятувальників,  які виїжджають на виклики, навіть у відносно мирних областях, адже змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Щоб уникнути пожеж в екосистемах рятувальники Нікопольського району  закликають громадян суворо дотримуватися наступних правил:

• не кидайте сірників і недопалків, що горять;
  • намагайтесь не палити на природі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
  • не розводьте багаття біля дерев;
  • ні в якому разі  не випалюйте суху рослинність;
  • пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.

Шановні громадяни! Будьте обережні, бережіть себе, рідних та майно від вогню. Якщо ви стали свідком пожежі НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМЕРОМ 101!

Фахівець відділу забезпечення заходів

з попередження НС