День Європи в Україні 2022

Дата: 21.05.2022 08:00

Цьогоріч Україна відзначатиме День Європи в Україні 21 травня у стані повномасштабної війни проти російського агресора. Сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною, надаючи всебічну підтримку Україні та українцям від військової до гуманітарної. Мільйони громадян знайшли прихисток від війни у країнах ЄС. 28 лютого Україна офіційно подала до заявку про вступ до ЄС.

ОСОБЛИВІСТЬ ДНЯ ЄВРОПИ ЦЬОГОРІЧ

• Цьогоріч День Європи в Україні має особливе значення, адже українці боронять демократичні європейські цінності ціною власного життя, захищаючи не лише Україну від імперіалістичного загарбника, але і всю Європу.

• Це день єдності України та Європейського Союзу перед обличчям спільної загрози. Ми разом є потужною силою для оборони цінностей вільного демократичного світу, таких як верховенство права, повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність та повага до прав людини.

• Демократичні цінності та свободи закладені в ДНК українців.

• Україна непохитна в своєму виборі майбутнього – ми є частиною європейської родини та впевнено рухаємося до членства в ЄС.

• Майбутнє членство в ЄС – це прагнення, яке об'єднало всю Україну і має підтримку в усіх регіонах країни – 91% всіх громадян (абсолютний рекорд за всю історію України).

• Україна інтенсифікувала рух до членства в ЄС, подавши заявку на вступ. Наша ціль - якнайшвидше отримання статусу кандидата в члени ЄС як офіційного закріплення прагнень українців.

УКРАЇНА - СИЛЬНА, ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕРЖАВА

• Україна ключ до розбудови і процвітання  нової, сильної Європи. Україна вже здійснила низку структурних реформ для досягнення Копенгагенських критеріїв і продовжуватиме це робити. І лідери ЄС підтвердили приналежність України до європейської родини.

• Україна досягла величезних успіхів у трансформації з пострадянської економіки та суспільства на європейську країну з вільною ринковою економікою, плюралістичною демократією, міцними традиціями вільних і чесних виборів, активним громадянським суспільством та повагою до прав людини і свобод.

• Економічно Україна вже глибоко інтегрована до ЄС. Виконавши 63% завдань за Угодою про асоціацію, Україна готова до інтеграції у внутрішній ринок ЄС. Більш ніж 40% загального обсягу міжнародної торгівлі України в 2021 році було пов’язано з ЄС.

• Україна є надійним партнером ЄС у міжнародних відносинах. У 2021 році країна підтримала 93,27% заяв Європейського Союзу щодо міжнародних подій та підходів до їх регулювання.

УКРАЇНА ГОТОВА ДО ЧЛЕНСТВА В ЄС

• В ці темні часи ЄС стоїть поруч з Україною, підтримуючи наш вибір європейського майбутнього.

• Безсумнівно, Україна вже має право на статус кандидата на членство в ЄС, враховуючи роки прогресивної реалізації Угоди про асоціацію.

• Україна вже заповнила першу частину опитувальника від Єврокомісії для отримання статусу кандидата - це по суті книга, яка описує стан справ в країні, реформи, які нам вдалось зробити завдяки інтеграції до ЄС.

• У Єврокомісії вже відзначили високий рівень відповідей України на першу частину опитувальника щодо політичних та економічних критеріїв членства в ЄС.

• Українську заявку на членство підтримують європейські суспільства. Ще до російського вторгнення 2022 року підтримка членства України в ЄС була високою в багатьох країнах ЄС. Наприклад, в Італії в 2020 році вона становила 61%.

ВАЖЛИВІСТЬ УКРАЇНИ ДЛЯ ЄС

• Після перемоги України, наша країна відкриє величезні можливості для європейських компаній інвестувати у масштабне відновлення та реконструкцію країни. Більше того, Україна – це масштабний ринок споживачів. Наша країна також є чудовим місцем для бізнесу з ЄС, який постраждав від санкцій проти росії, що дозволяє їм перенести свої потужності та діяльність у демократичну та європейську Україну.

• Україна є ключем до післявоєнної європейської безпеки. Маючи одну з найпотужніших армій на континенті, Україна може значно посилити безпеку та оборону ЄС.

ЯК ЄС ДОПОМАГАЄ УКРАЇНІ

• ЄС продовжує пропонувати політичну, фінансову та гуманітарну допомогу Україні.

• В Україні діє безвізовий режим. Однак з початком війни у 2022 році українці отримали можливості вільно пересуватися у межах тимчасового гуманітарного захисту.

• Близько 5 млн тимчасово переміщених українців отримали прихисток в ЄС

• Українці мають право на тимчасовий захист в будь-якій країні ЄС, що відкриває дозвіл на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей.

• ЄС виділив 17 млрд євро для підтримки українських біженців, щоб вони мали доступ до житла, освіти та медичного й соціального забезпечення.

• ЄС підтримує економічну стабільність України та вже надіслав перший транш у розмірі 600 млн євро в межах макрофінансової допомоги ЄС.

• Вперше за свою історію ЄС виділив 2 млрд євро на закупівлю і постачання зброї для підтримки оборони країни, проти якої здійснюється напад.

• ЄС солідарний з Україною та має стратегічні ідеї щодо прискорення процесу її післявоєнної відбудови. Трастовий фонд солідарності для збору коштів уже в дії.

• ЄС виділив Україні гуманітарну допомогу в розмірі 500 млн євро на забезпечення українців продуктами харчування, водою, медичними послугами, притулком та екстреною допомогою для доступу до необхідних товарів і послуг.

• Єврокомісія розробила план дій для сприяння експорту сільськогосподарської продукції України для забезпечення альтернативних логістичних маршрутів з використанням усіх видів транспорту, що з'єднують ЄС з Україною.

• Єврокомісія презентувала плани щодо реагування на усунення дефіциту фінансування України та довгострокової реконструкції. ЄС виділить Україні макрофінансову допомогу у розмірі до 9 млрд євро у 2022 році.