Дії громадян при сповіщенні «Повітряна тривога»

Дата: 13.07.2022 12:56

Небезпека ракетних ударів нікуди не зникає, військовий стан в країні триває, а сигнал «Тривога» періодично чують всі.

Рятувальники звертаються до мешканців міста Нікополь та Нікопольського району з проханням не нехтувати важливими правилами безпеки під час повітряної тривоги.

Якщо почули сирени, перебуваючи вдома необхідно:

1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги;

2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Якщо у вас немає можливості швидко перейти в укриття або у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі або будинку. При цьому не забувайте про правило «двох стін», перебувайте подалі від вікон, у коридорі — під несучими стінами, або у ванній кімнаті (але закрийте рушником дзеркало).

Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).

До завершення повітряної тривоги виходити з укриття небезпечно, тому, залишайтесь там до кінця її звучання.

Категорично заборонено після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах.

Шановні громадяни, бережіть себе, дбайте про свою безпеку та безпеку рідних. Коли лунає сирена, будь ласка, прийміть усі необхідні заходи безпеки!

Нікопольське районне управління

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області