10 основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД

Дата: 01.12.2022 08:31

1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ, призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД – невиліковні.

1. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу.

1. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

1. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.

1. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ - інфікування.
  2. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або  мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях,  в яких є контакт з кров’ю.

1. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують запобіжники.

1. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.

1. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до та після тестовим консультуванням.

Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав людини.

Памятайте:

Ваше здоров’я у ваших руках!

Щоб не трапилося біди –

пам’ятай про це завжди!