Профілактика нещасних випадків на виробництві взимку

Дата: 06.12.2022 09:13

Основними причинами настання нещасних випадків узимку є організаційними, в яких переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність. В зимовий період збільшується кількість випадків падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод.

В настанні дорожньо-транспортної пригоди причиною є недоліки в організації безпечної роботи автотранспорту на підприємстві, його несвоєчасного і неякісного технічного обслуговування та ремонту, порушення водіями правил дорожнього руху.

З метою попередження нещасних випадків та аварій на підприємствах у зимовий період, під час морозів, снігопадів та ожеледиці, пропонуємо впровадити на підприємстві заходи, спрямовані на попередження виробничого травматизму в ускладнених зимових погодних умовах, а саме:

- забезпечити формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території підприємств, установ та організацій. За наявності снігового покриття своєчасно проводити відповідні роботи (прибирання та посипання речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці);

- безпечно та своєчасно організовувати прибирання снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд, за неможливості проведення зазначених робіт унеможливити доступ працівників до небезпечних дільниць;

- посприяти збереженню тепла у виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог діючих санітарних норм;

- провести з працівниками позапланові інструктажі з питань охорони праці щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху по території підприємства та по території міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків по затвердженому маршруту;

- провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотриманням усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умов;

- випускати на лінію технічно справні транспортні засоби, це має бути підтверджено підписом у дорожньому листі особи, яка відповідальна за випуск автомобіля на лінію, а також водія.

Впровадження цих заходів матиме значний позитивний вплив на профілактику виробничого травматизму та допоможе зберегти здоров’я працівників під час трудової діяльності у зимовий період.