Покровська сільська рада
Нікопольський район, Дніпропетровська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Після полону я повернувся на службу і вважаю своїм обов’язком наближати перемогу України», – співробітник СБУ, який вижив на «Азовсталі»

Дата: 19.12.2022 10:18
Кількість переглядів: 246

Фото без опису

Офіцер Служби безпеки України з позивним «Бурий» розповів про оборону Маріуполя, свої бойові завдання на «Азовсталі» та 123 дні російського полону в одиночній камері «лефортово» у москві. Він повернувся додому 21 вересня в результаті обміну. «Бурий» – єдиний співробітник СБУ, який вижив на «Азовсталі».

Сьогодні він знову на службі, щоб працювати на перемогу України, і розповів про свої плани на майбутнє телеканалу «1+1».

«Поки не закінчилась війна, я вважаю своїм обов’язком прискорити її закінчення нашою перемогою. Я присягнув на вірність. Тому буду боронити країну, буду захищати її громадян до останнього», – заявив «Бурий».

Він розповів, що одразу після початку широкомасштабного вторгнення продовжував працювати у Маріуполі, який росіяни прицільно і поквартально знищували. А коли лівий берег міста майже повністю зруйнували, «Бурий» разом із двома іншими офіцерами з Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях з позивними «Гусар» і «Домаха» остаточно перебралися на «Азовсталь».

Одним із ключових завдань співробітників СБУ була підтримка контррозвідувального режиму та поповнення так званого «обмінного фонду».

«Щоб не наражати цивільних на небезпеку, ми мешкали в різних приміщеннях «Азовсталі», але постійно контактували та допомагали їм... Коли бачив сльози дітей – це була потужна мотивація: вийти наверх і знищувати ворога», – підкреслив «Бурий».

Йому довелося пережити втрату обох побратимів після потужного вибуху на «Азовсталі», а потім пройти через ув’язнення в «Оленівці» та в «лефортово».

Вірний присязі, він знову в строю і носить шеврони, які на початку війни отримав у подарунок від старшого побратима. Ці шеврони очільник СБУ Василь Малюк повернув «Бурому» у день обміну.

Детальніше про те, що тримало людей, які опинились в одній із найгарячіших точок цієї війни, у повній версії інтерв’ю.

СБУ нагадує, що в Україні працює Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених. Його завдання – віднайти та повернути додому кожного українця, який потрапив у полон або зник безвісті.

Цілодобово працюють телефони +38 067 650 83 32 та +38 098 087 36 01.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь