Покровська сільська рада
Нікопольський район, Дніпропетровська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Пам’ятка для суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог санітарного законодавства при застосуванні пестицидів, агрохімікатів та засобів захисту рослин

Дата: 14.02.2023 09:02
Кількість переглядів: 356

Фото без опису

У зв’язку з початком весняних польових робіт з метою забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини та охорони навколишнього середовища при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин, звертаю Вашу увагу на наступне.

Застосування пестицидів та агрохімікатів регулюється законами України, які є обов’язковими для дотримання всіма підприємствами, установами та організаціями, приватними господарствами та особами, котрі здійснюють будь-які дії з пестицидами. Дозволяється транспортування, зберігання та застосування пестицидів та агрохімікатів лише тих, які зареєстровані та входять до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватися суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороби рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

Крім того, нагадуємо, що відповідно до пункту 6.1. ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 03.08.1998 № 1 (далі ДСанПіН 8.8.1.2.001-98) до всіх видів робіт, пов'язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про спеціальну підготовку та медичної книжки встановленого зразка на право робіт із пестицидами. Всі роботи з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов'язково реєструються в спеціальних журналах.

Адміністрація господарства повинна забезпечувати працюючих із пестицидами засобами індивідуального захисту, спецодягом.

Вимоги санітарного законодавства щодо застосування пестицидів та агрохімікатів також передбачають своєчасне інформування представників влади про заплановані роботи. Зокрема, не менше ніж за дві доби до початку здійснення кожної хімічної обробки суб’єкти підприємницької діяльності повинні сповіщати голів громад, власників суміжних сільгоспугідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів. Отримавши повідомлення, представники влади зобов’язані інформувати мешканців населених пунктів, власників пасік, рибогосподарств, керівників лікувально-профілактичних закладів на території населеного пункту про застосування пестицидів агропідприємством та забезпечити контроль за здійсненням цих заходів.

Роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (19 – 22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається здійснення робіт у денні години в похмурі та прохолодні дні. У період здійснення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, які обробляють, повинні бути встановлені попереджувальні знаки. Санітарна зона від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення робіт з догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 метрів, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 метрів. Здійснення сільськогосподарських робіт на ділянках, де використовували пестициди, дозволяється лише після закінчення строків, які гарантують їхню безпеку, регламентованих з урахуванням хімічних властивостей пестицидів, кумулятивних властивостей, токсичності, відділених ефектів, стійкості в навколишньому середовищі та інших вимог. Впродовж відповідного періоду  не допускається й випасання худоби та птиці, сінокіс на оброблених пестицидами ділянках.    

Забруднені пестицидами поверхні та ґрунт після проведення вантажно-розвантажувальних робіт, транспортування, фасування препаратів в складських приміщеннях, приготування робочих розчинів і принад, заправки апаратури та протруювання насіння, а також машини, і апаратура (протруювачі, обприскувачі, сівалки, автонавантажувачі і транспортні засоби), тара з-під пестицидів і протруєного насіння, невикористані робочі розчини, непридатні препарати, промивні стічні води, що містять пестициди, і засоби індивідуального захисту підлягають знешкодженню. Після закінчення робіт невикористані пестициди повинні бути повернені на склад або передані по акту для застосування в інші господарства.

Відповідно до пункту 5.1 ДСанПіНу 8.8.1.2.001-98 зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах. Зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його погодження установами санепідслужби і отримання санітарного паспорта на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив. Паспортизація складів здійснюється щорічно. На теперішній час функції санепідслужби виконують органи Держпродспоживслужби.

    Також відповідно до п. 4.5.2. ДСанПіНу 8.8.1.2.001-98 транспорт для перевезення пестицидів підлягає паспортизації (установами Держпродспоживслужби).

    Також нагадуємо, що згідно ст.20 Закону України від 02.03.1995 № 86/95-ВР «Про пестициди і агрохімікати», порушення вимог законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь