А ти пам'ятаєш як грати у шахи?

Дата: 18.04.2023 14:16

Доброго всім дня! Починаємо знайомство з шахами та готуємося до шахових зустрічей в рамках проекту «Діємо для здоров’я! Діємо для життя!», присвячений пам’яті Миколи Хнюкала.

Як вказано у великому тлумачному словникові сучасної української мови (2005 р.) шахи характеризуються як «…абстрактна стратегічна гра на спеціальній дошці, що має назву шахівниця й поділена на 64 світлі та темні клітини (поля), між 16 світлими (білими) і 16 темними (чорними) фігурами за встановленими для них правилами пересування…». Ця гра має своє походження зі стародавньої Індії, де її називали «чатуранга». У сучасну Європу шахи потрапили у 9 столітті до Іспанії, а вже у 19 столітті правила гри були стандартизовані.

У сучасному світі шахами захоплюються мільйони людей. Перший загальновизнаний чемпіон світу з шахів став уродженець Австро-Угорщини  Вільгельм Стейніц, який у 1886 році здолав англійця  Йоганна Цукерторта. Сучасний чемпіон світу з шахів під прапором ФІДЕ проходить 7-30 квітня 2023 року в Астані (Казахстан),  де чемпіонську корону розігрують китаєць Дін Ліжень та представник країн СНД Ян Непомнящій. Станом на 16 квітня, рахунок нічийний 3:3. Чемпіон визначиться за підсумками 14 ігр.

Хто бажає розпочати або продовжити знайомство з шахами, може це зробити за допомогою безкоштовних уроків від гройсмейстера України – М. Олексієнка:

Урок № 1. Все про ШАХ

Урок № 2. Вчимо шахівницю та як ходять шахові фігури