СБУ викрила у Києві соратника колаборантки Монтян, який адміністрував її прокремлівський Телеграм-канал

Дата: 09.05.2023 12:53

Служба безпеки системно викриває зрадників і колаборантів, а також їхніх поплічників, які намагаються розхитувати внутрішню обстановку в Україні в умовах війни.

У результаті комплексних заходів у Києві викрито адміністратора прокремлівського Телеграм-каналу ворожої пропагандистки Тетяни Монтян, яка публічно виправдовує збройну агресію рф.

Перебуваючи на території країни-агресора, вона дистанційно залучила до інформаційно-підривної діяльності проти України свого давнього соратника і колишнього однопартійця.

Ним виявився 46-річний мешканець столиці України, який особисто знайомий з Монтян ще з 2014 року, а згодом навіть балотувався до Київської міськради 8-го скликання від її політсили.

Після початку повномасштабного вторгнення він активно допомагав колаборантці «розкручувати» її проросійський Телеграм-канал, який нараховує майже пів мільйона підписників.

Встановлено, що зловмисник «модерував» дискусії у коментарях інтернет-ресурсу та блокував користувачів серед українських патріотів.

Також він «фільтрував» дописи, які не відповідають «критеріям» кремлівських наративів або не підтримують злочинної діяльності Монтян.

Крім того, фігурант активно поширював деструктивний контент й на власних сторінках популярних соцмереж.

У своїх «публікаціях» він заперечував причетність російських окупантів до повітряних ударів по цивільних об’єктах України і розповсюджував фейки про ситуацію на фронті.

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій фігуранта.

Під час обшуків за адресою його проживання виявлено комп’ютери та мобільні телефони із доказами незаконної діяльності.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф в Україні, глорифікація її учасників).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Заходи з викриття зловмисника проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.