Президент України зустрівся з Прем’єр-міністром Ірландії в Києві

Дата: 19.07.2023 16:45

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром, який прибув до нашої країни з візитом.

Глава Української держави відзначив, що Тішок Ірландії та його команда розпочали свій візит в Україну з відвідання Мощуна, Бучі, Романівського мосту на Київщині й на власні очі побачили наслідки російської агресії.

Президент висловив подяку всьому народу Ірландії за прихисток українців, які рятувалися від війни.

«Це відчутний крок моральної підтримки нашого народу. Ірландія прихистила 86 тисяч українців, надала їм допомогу з житлом, фінансами, доступом до освіти й медицини, і це дуже важливо», – сказав Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами зустрічі з Лео Варадкаром у Києві.

На переговорах Глава держави поінформував Прем’єр-міністра Ірландії про нещодавні російські удари по Україні, зокрема по Одесі.

«Цієї ночі російські ракети були спрямовані проти української портової інфраструктури, яка використовується для експорту української агропродукції. І такі удари російських терористів – не лише по нашій країні, а й по глобальній стабільності. І надзвичайно важливо, щоб кожна країна світу, яка прагне миру, захисту нормального життя на всіх континентах, чітко й недвозначно засуджувала російський терор і брала участь у спільних зусиллях для подолання агресії. Власне, так, як, зокрема, Ірландія бере участь у таких спільних зусиллях», – наголосив Президент.

Під час зустрічі сторони також обговорили безпекову й політичну взаємодію, спільні кроки, які могли б посилити Україну в захисті від агресії Росії.

Читати далі... або переглянути відео зустрічі Президента України та Прем’єр-міністра Ірландії