Податкова інформує...

Дата: 15.08.2023 16:02

Під час дії воєнного стану Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області продовжує працювати та надавати послуги субєктам господарювання та громадянам.

Всі суб’єкти господарювання повинні бути обізнані в вимогах Закону №265 «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».

З 01 січня 2022 року всі суб’єкти господарювання, окрім платників єдиного податку І групи повинні у своїй діяльності при проведенні розрахункових операцій використовувати належним чином зареєстровану касову техніку. В Законі відсутня норма про звільнення суб’єктів господарювання від використання належним чином зареєстрованої касової техніки.

Історії редакцій Закону №265, а саме:

•  в редакції з 01.01.2017 до 20.10.2019 до СГ за порушення проведення розрахунків застосовувались санкції за вчинене вперше лише 1 грн., за вчинене вдруге 100% від таких операцій;
  •  в редакції з 20.10.2019 до 01.10.2022 року за вчинене вперше 10%, за вчинене вдруге 50%;
  •  в редакції з 01.01.2022 року за вчинене вперше 100%, за вчинене вдруге 150%;

Також під час дії воєнного стану знято всі обмеження щодо проведення фактичних перевірок. Але законодавством було додано додатковий пункт 12 в прикінцеві положення Закону №265 в якому зазначено, що на час дії воєнного стану до суб’єктів господарювання тимчасово не застосовуються штрафні фінансові санкції за порушення вимог Закону №265, крім продажу підакцизних товарів.

З аналізу даної норми можливо дійти висновку, що після завершення дії воєнного стану суб’єкти господарювання не звільняються від відповідальності та до них необхідно застосувати відповідні штрафні санкції.

Законом №3219 (Законопроект 8401) внесено зміни в Закон №265 в Прикінцеві положення п.12 та додано п.15.

В п.12 зазначено, що суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог цього Закону, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор";

В п.15 зазначено, що у період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102–IX, до фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовується у таких розмірах:

• 25 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення".