Покровська сільська рада
Нікопольський район, Дніпропетровська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Мінветеранів послідовно реалізує проєкт “Розвиток спорту для ветеранів” в межах створення безбар’єрного простору в Україні, – Юлія Лапутіна

Дата: 04.12.2023 09:05
Кількість переглядів: 147

Фото без опису

🔹Реінтеграція ветеранів як зараз, так і після Перемоги, у цивільне життя саме на основі комплексного підходу – є нагальним завданням сьогодення для Міністерства у справах ветеранів України. Адже по завершенню війни кількість кількість ветеранів, членів їхніх сімей, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів родин загиблих військових з прогнозами може зрости до 4–5 мільйонів осіб.

💬“Наше суспільство має бути готовим гідно зустріти Захисників і Захисниць України, створити належні умови для розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації, що забезпечить доступ ветеранів до якісних послуг із відновлення фізичних, психологічних і соціальних функцій, повернення їх до повноцінного життя у громадах”, – наголошує Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

🔹Одним із найдієвіших інструментів реабілітації ветеранів війни є залучення до заняття адаптивними видами спорту, їх популяризація серед ветеранської спільноти України. Наразі цьому перешкоджають низка обставин, зокрема, відсутність системності, нестача кваліфікованих фахівців у сфері фізичної культури та спорту (тренерів, адміністраторів спортивних заходів), недостатнє забезпечення спортивних локацій у громадах регіонів тощо.

🔹Щоб подолати ці перепони, Міністерство у справах ветеранів України розробило флагманський проєкт “Розвиток спорту для ветеранів” – на виконання Плану заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

🔹Проєкт передбачає, зокрема, створення комплексної системи залучення ветеранів та членів їхніх родин до занять різними видами спорту, в тому числі адаптивними; розширення мережі безбар’єрних закладів, які враховують потреби ветеранів й ветеранок – осіб з інвалідністю – в містах та регіонах; забезпечення підготовки відповідних фахівців (тренерів); створення належної спортивної інфраструктури по всій країні, розвиток ветеранського спорту в закладах вищої освіти та в територіальних громадах за моделлю “рівний з рівним”.

💬“Окремий важливий напрямок – розвиток в Україні адаптивних видів спорту, мета якого – забезпечити людям з різними порушеннями функцій організму можливість брати участь у спортивних змаганнях, в тому числі міжнародних, активно займатися фізичними вправами. Він спрямований на підвищення якості життя ветеранів за допомогою залучення до заняття адаптивними видами спорту, підтримки фізичної культури та активного способу життя”, – зазначила Юлія Лапутіна.

🔹Протягом 2023 року вже забезпечено підготовку та участь національних збірних команд України в міжнародних спортивних змаганнях.

🔹Зокрема, забезпечено підготовку Національної збірної команди України та її участь у міжнародних спортивних змаганнях для ветеранів і поранених військовослужбовців Invictus Games 2023 у Дюссельдорфі (українські Нескорені здобули рекордні 34 медалі!).

🔹З метою такої якісної підготовки Національної збірної команди України проведено національний відбір з 9 адаптивних видів спорту, в якому взяло участь 202 учасника (м. Львів, Україна) три навчально-тренувальних збори (Україна, Хорватія) та один відновлювальний навчально-тренувальний збір.

🔹Крім того,

▪затверджено робочу групу по напрацюванню проєкту Єдиної методології проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їхніх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, підготовлено проєкт відповідного акту;

▪в рамках Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року розроблено флагманський проект “Розвиток спорту для ветеранів”, яким передбачено забезпечення закладів спортивної інфраструктури спортивним інвентарем для занять адаптивними видами спорту, а також підготовка кваліфікованих фахівців (тренерів) у сфері фізичної культури і спорту;

▪триває відбір до участі в United States Air Force Trials 2024 (заявки на участь подали 256 ветеранів і військовослужбовців);

вживаються заходи з організації навчально-тренувальних зборів та Всеукраїнських змагань (1–14 грудня 2023 р.) з відбору кандидатів до United States Air Force Trials 2024;

▪триває запровадження підтримки ветеранського бізнесу шляхом фінансування від Українського ветеранського фонду Мінветеранів (створення тренажерних залів).

💬“В межах створення безбар’єрного простору в Україні Мінветеранів послідовно реалізує свій проєкт “Розвиток спорту для ветеранів” відповідно до визначеного плану. Основним викликом під час реалізації проєкту є недостатність належного фінансування, адже вся країна наразі воює проти російського агресора. Проте ми намагаємося залучити фінансову підтримку від наших партнерів, в тому числі й міжнародних”, – зазначила Юлія Лапутіна.

🔹Так, в рамках реалізації проєкту Міністерство вже заручилося підтримкою БО «МБФ» Фундація друзів України», БФ «Разом для України», інформаційного порталу «Tribuna UA» та низкою Європейських країн, таких як Хорватія та Португалія.

🔹Очільниця Мінветеранів також поінформувала, що у 2024 році запланована реалізація пілотного проєкту у п'яти областях України: Дніпропетровській (м. Дніпро), Львівській (м. Львів), Вінницькій (м. Вінниця), Миколаївській (м. Миколаїв), Київській (м. Київ). Йдеться про забезпечення закладів спортивної інфраструктури зазначених регіонів відповідним устаткуванням та спортивним інвентарем для занять адаптивними видами спорту.

🔹Крім того, будуть підготовлені кваліфіковані фахівці (тренери) у сфері фізичної культури і спорту, а саме з 8 видів адаптивного спорту: баскетбол на візках, стрільба з лука, пауерліфтинг, плавання, велоспорт, веслування на тренажерах, легка атлетика та регбі на візках.

🔹А у 2025 – 2027 роках проєкт заплановано масштабувати по всіх областях України.

💬“Спорт для людей, які повернулися з війни та тепер адаптуються до цивільного життя, є дуже важливим, оскільки допомагає покращити як фізичний, так і психологічний стан. Регулярні тренування дозволяють зберігати психічне здоров’я та покращувати м’язову силу, гнучкість та витривалість, а також зменшує ризик розвитку хвороб, пов’язаних з малорухомим способом життя. Це актуально для всіх, особливо – для наших ветеранів й ветеранок, які отримали важкі поранення і тепер мають інвалідність”, – зазначила


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь