3 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата: 03.12.2023 09:08

3 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities).

У 1992 р. Генеральна Асамблея ООН закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. А цей день не визначений святом, він покликаний привернути увагу до проблем.

Повномасштабна війна, на жаль, додала викликів, змусила тисячі людей вчитися жити по-новому. Це військові, які отримали інвалідність, захищаючи державу від ворога, цивільні, що зіткнулися з його агресією. Загалом в Україні близько 3 млн осіб з інвалідністю.

Вони потребують не просто уваги, а забезпечення доступності публічних послуг, створення безбар’єрного простору, умов для повноцінного життя та самореалізації.

Щодня працюємо над цим, формуючи політики, намагаємось прибирати бар’єри: і в просторах, і в послугах, і в інформації.

Належні умови для роботи, гідні умови для життя, можливості саморозвитку та реалізації для людей з інвалідністю, - все це має стати нашою спільною реальністю.