Основні правила безпеки під час експлуатації пічного опалення

Дата: 20.12.2023 14:24

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації теплового опалення призводить до виникнення пожеж в оселях громадян. У зв’язку з цим, фахівці Нікопольського районного управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до громадян із закликом неухильно дотримуватись заходів пожежної безпеки.

Під час опалювального періоду різко збільшується кількість пожеж, які виникають у житловому секторі. Однією з основних причин загорянь є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Для запобігання надзвичайних ситуацій, попередження пожеж під час опалювального сезону кожен громадянин повинен знати основні вимоги норм та правил щодо користування різними опалювальними приладами.

При експлуатації пічного опалення

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:

-опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

-печей та осередків вогню безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці.

Відстань від печі до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7м., а від топкових отворів – не менше 1,25 м.

Підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.

На горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути виштукатурені та побілені.

Димові труби будівель з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками.

Золу і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені. Не дозволяється висипати їх поблизу будівель.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;

використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.

Шановні громадяни, пам'ятайте! Сумлінне дотримання правил пожежної безпеки під час опалювального періоду – запорука збереження власного життя та оточуючих!
В разі виникнення надзвичайної ситуації одразу телефонуйте до Служби порятунку «101»