Пам’ятка «Безпека дітей під час війни»

Дата: 13.03.2024 13:30

У даний час важливо зберегти найцінніше – наших дітей, для яких дуже важливо відчувати безпеку. А безпека під час війни починається з обізнаності.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.

Так як більшість населених пунктів Покровської сільської ради є в зоні активних та можливих бойових дій, звертаємось до Вас з проханням щодо здійснення контролю за перебуванням дітей та їх місцезнаходженням під час повітряної тривоги та загрози артилерійського обстрілу.

З метою забезпечення безпеки дітей, які фактично проживають в зоні активних бойових дій або наближених до неї населених пунктах, збереження життя та здоров’я дітей, просимо розглянути варіанти щодо тимчасового переміщення (евакуації) дітей з прибережних територій у більш безпечні місця.

Правила поведінки під час повітряної тривоги

Рекомендуємо обговорити зі старшими дітьми потребу завантажити на телефон додаток Повітряна тривога, оскільки не завжди можна почути сигнал з вулиці.

У будівлі:

• зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг для машин);
  • якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститись на нижчі поверхи будівлі та обрати місце подалі від вікон.

У квартирі:

• якщо немає змоги спуститись в укриття, то важливо знайти місце подалі від вікон за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);
  • сісти на підлогу;
  • накритись ковдрою чи іншими речами з головою.

На вулиці:

• зайти в найближче укриття (часто в містах є позначки «укриття» або позначки маршруту до нього).

Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:

• триматись на відстані від магазинів з вітринами;
  • лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;
  • закрити голову руками.

Якщо почули десь вибухи, то залишайтесь у безпечному місці.

Правила поведінки під час артобстрілів:

Коли чуєте вибухи чи стрільбу, важливо сховатись в укритті.

Якщо ви почули вибухи під час перебування на вулиці — негайно лягайте на землю, але туди, де є заглиблення (наприклад, поміж бетонними конструкціями), або в яму, канаву.

Небезпечно ховатись у під’їздах, арках, біля припаркованих машин.

Затуліть долонями вуха та розтуліть рот.