Пам’ятка «Безпека дітей під час війни»
У даний час важливо зберегти найцінніше – наших дітей, для яких дуже важливо відчувати безпеку. А безпека під час війни починається з обізнаності.
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.
Так як більшість населених пунктів Покровської сільської ради є в зоні активних та можливих бойових дій, звертаємось до Вас з проханням щодо здійснення контролю за перебуванням дітей та їх місцезнаходженням під час повітряної тривоги та загрози артилерійського обстрілу.
З метою забезпечення безпеки дітей, які фактично проживають в зоні активних бойових дій або наближених до неї населених пунктах, збереження життя та здоров’я дітей, просимо розглянути варіанти щодо тимчасового переміщення (евакуації) дітей з прибережних територій у більш безпечні місця.
Правила поведінки під час повітряної тривоги
Рекомендуємо обговорити зі старшими дітьми потребу завантажити на телефон додаток Повітряна тривога, оскільки не завжди можна почути сигнал з вулиці.
У будівлі:
- зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг для машин);
- якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститись на нижчі поверхи будівлі та обрати місце подалі від вікон.
У квартирі:
- якщо немає змоги спуститись в укриття, то важливо знайти місце подалі від вікон за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);
- сісти на підлогу;
- накритись ковдрою чи іншими речами з головою.
На вулиці:
- зайти в найближче укриття (часто в містах є позначки «укриття» або позначки маршруту до нього).
Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:
- триматись на відстані від магазинів з вітринами;
- лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;
- закрити голову руками.
Якщо почули десь вибухи, то залишайтесь у безпечному місці.
Правила поведінки під час артобстрілів:
Коли чуєте вибухи чи стрільбу, важливо сховатись в укритті.
Якщо ви почули вибухи під час перебування на вулиці — негайно лягайте на землю, але туди, де є заглиблення (наприклад, поміж бетонними конструкціями), або в яму, канаву.
Небезпечно ховатись у під’їздах, арках, біля припаркованих машин.
Затуліть долонями вуха та розтуліть рот.