2 квітня - Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

Дата: 02.04.2024 08:00

На сьогоднішній день,  відмічається поширення проблеми розладів аутистичного спектру у дітей та формування аутизму.

Аутизм або розлади аутистичного спектру – це стани, які містять проблеми з  навичками соціальної поведінки і спілкування, сенсорним сприйняттям, рухом і дрібною моторикою, мовою та інтелектуальними здібностями дітей.

Ознаки наявності у дитини «розладів аутистичного спектру» (на те, що особливо повинні звертати увагу батьки):

•    відсутність або затримка розмовної мови;

•    багаторазове повторення певних фраз;

•  мимоволі повторювані рухи, особлива хода (помахи рук, ходьба на пальцях ніг, погойдування);

•  швидкоплинний зоровий контакт (або взагалі його відсутність – дитина просто не звертає уваги ні на кого);

•    відсутність інтересу до стосунків з однолітками;

•    нездатність до участі у спонтанних іграх;

•  стійка фіксація на частинах предметів, невміння сприймати картинку в цілому.

Для виявлення та допомоги дітям з РАС призначаються консультації: невролога, психіатра, психолога, логопеда; проводяться коригуючі заняття, починаючи з раннього віку.

В роботі з такими дітьми спеціалісти  використовують індивідуальні заняття, спрямовані на концентрацію уваги, мислення та пам’яті. Проводиться робота з батьками.

Якщо вашій дитині необхідна кваліфікована допомога, то ви можете звернутись в КП"СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МЕДИКО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ"ДОР" за адресою: 49037, місто Дніпро, Шевченківський район, вулиця Тополина, 41, де дитиною буде опікуватись мультидисциплінарна команда спеціалістів, у тому числі психіатра, невролога, психолога, логопеда, ерготерапевта, та фізичного терапевта.

Запис на реабілітацію здійснюється за телефонами:

+38(063)796-01-48; +38(063)796-01-49; +38(068)215-08-07

або електронна пошта: sanatdet1@i.ua .Офіційний сайт центру: sanatdet.dp.ua