В Україні стартували програми кредитування та компенсацій для підвищення енергонезалежності

Дата: 22.07.2024 14:43

Програми спрямовані на забезпечення власної енергонезалежності українців і загальної енергетичної безпеки країни. Для покращення генерації і в цілому енергетичної безпеки уряд розробив і впроваджує пакет програм та фінансових інструментів. Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Детальніше про програми:

1️. Програма кредитування для фізичних осіб на придбання генерувальних установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел:

• кредит під 0 % ;
  • до 480 000 гривень;
  • до 10 років;
  • банки-партнери: «Приватбанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Сенс Банк», банк «Глобус».

2️. «Доступні кредити 5-7-9» на сонячні панелі, інвертори, системи зберігання електроенергії та інше допоміжне обладнання:

• кредит під 7 % річних для ОСББ та ЖБК;
  • до 5 млн гривень;
  • до 10 років;
  • 46 банків-партнерів.

3️. Програма «ГрінДІМ», де держава компенсовує частину вартості обладнання сонячних електростанції та/або теплових насосів, придбаних ОСББ та ЖБК:

• компенсація до 70 % вартості;
  • до 1 млн гривень на встановлення СЕС;
  • до 2 млн гривень – на встановлення теплових насосів;
  • до 3 млн гривень — якщо одночасно встановлюється СЕС і тепловий насос;
  • фонд енергоефективності.

4️. «Доступні кредити 5-7-9» на газотурбінні, газопоршневі чи біогазові генерувальні установки:

• до 150 млн гривень;
  • до 10 років.

5️. Пільгове кредитування на реалізацію проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури:

• на перший рік — 13,5 % річних або UIRD3M+0,5 %, починаючи з другого року — плаваюча, але не більше UIRD12M + 3 % ;
  • до 25 млн євро;
  • до 5-7 років;
  • 19 банків-партнерів.

Урядові ініціативи дозволять власникам приватних будинків та мешканцям багатоквартирних будинків збудувати власні джерела енергії, а також допоможуть бізнесу реалізувати різноманітні енергетичні проекти для забезпечення стабільної роботи і власної енергонезалежності.

Окрім того, було спрощено регуляцію будівництва, підключення до газових, теплових та електромереж об’єктів малої генерації. Відтепер це можна зробити швидше та з мінімальним пакетом документів.

20 липня також запрацювала урядова «гаряча лінія» 15-49 під назвою «СТРУМ», на яку можуть звертатися громадяни та бізнес для вирішення питань, пов’язаних з енергетичною галуззю, зокрема щодо питань встановлення альтернативних джерел енергії для забезпечення власної енергонезалежності.