Куди звертатись та кого повідомляти в разі здійснення обстрілу та виявлення вибухонебезпечних предметів

Дата: 14.08.2024 13:43

Шановні громадяни!

Задля збереження життя, вашого здоров’я та близьких, Нікопольське районне управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області нагадує порядок дій в разі пошкодження будинків, господарських споруд та іншого майна внаслідок ворожих обстрілів збоку країни-агресора.

Закликаємо негайно покинути небезпечну зону та якнайшвидше повідомити про обстріл фахівців Служби порятунку, зателефонувавши за номером «101» для подальшого обстеження території, фіксації пошкоджень та виявлення залишків боєприпасів.

НЕ НАМАГАЙТЕСЯ самотужки здійснювати обстеження території, пошук небезпечних знахідок (артелерійських снарядів, дронів-камікадзе, дронів-літачків, ракет РСЗВ та ін.) та їх вилучення. Адже такі дії можуть призвести до детонації нерозірваних боєприпасів.

Варто довірити цю роботу фахівцям Служби порятунку!

Крім того, рятувальники Нікопольщини закликають громадян в разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів дотримуватись наступних правил:

-        не торкайтесь, не підіймайте, не перекочуйте його з місця на місце;

-        не кидайте у вогонь або у водойми;

-        за можливості позначте місцезнаходження предмета підручними матеріалами;

-        поверніться назад, тим шляхом, яким прийшли;

-        припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета;

-        про знахідку необхідно ТЕРМІНОВО повідомити Службу порятунку за номером «101» чи Національну поліцію «102»

-        повідомте оточуючих про небезпеку, а також поясніть, що до даного місця не можна наближатися.

Запам’ятайте! Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та боєприпасами.